Działalność organizacyjna

Rok akademicki 2017/2018

FN 2018 miniatura  

Festiwal Nauki na Rynku Głównym - 2018
17 maja 2018 / Rynek Główny - Kraków

W dniach od 17 do 19 maja 2018r. na krakowskim rynku odbywał się Festiwal Nauki i Sztuki. Tegoroczne hasło – „Moc rozumu” skupiło namiotowe miasteczko, w którym zaprezentowały się krakowskie uczelnie. Nie mogło zabraknąć również nas – prezentację naszej działalności mogliście podziwiać 18 maja. Nasze stoisko znajdowało się w namiocie Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii. Podobnie jak rok temu, hitem stała się koparka jednonaczyniowa, dzięki której można było się poczuć jak prawdziwy operator! Kolejki oraz szerokie uśmiechy zarówno dzieci jak ich opiekunów mówiły same za siebie. Kolejnym obiektem zainteresowań dzieci stał się „firmowy detonator”. Po wybuchu okrzyki dzieci były słyszane były w kilku najbliższych namiotach. Bardzo intrygujący był tutaj sam proces wybuchu – nasza mała tajemnica. Podobnie jak w zeszłym roku zaprezentowaliśmy również wpływ wyburzeń na środowisko. Posłużyła nam do tego konstrukcja zbudowana z klocków YENGA oraz wcześniej przygotowane modele obiektów budowlanych z otoczenia. Celem zabawy było kontrolowane wyburzenie budynku z klocków tak, aby nie zostały uszkodzone otaczające go inne budynki. Zabawa zmuszała do myślenia, co nie odstraszyło jednak chętnych do wypróbowania.

Czytaj więcej >>>


DO 2018 miniatura  

Dzień Otwarty AGH 2018
14 grudnia 2017 / WGiG AGH Kraków

W dniu 13 kwietnia 2018 r. odbył się Dzień Otwarty AGH. Była to największa tegoroczna impreza plenerowa organizowana przez naszą uczelnię, na której przyszli studenci mieli szansę zwiedzić kampus AGH. Odwiedzający mogli uczestniczyć w interesujących pokazach i wycieczkach zorganizowanych na terenie całej uczelni przez wydziały, koła naukowe oraz organizacje studenckie. Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem nie zabrakło nas na Dniu Otwartym. Jako Koło Naukowe Techniki Strzelniczej i Materiałów Wybuchowych zajęliśmy się organizacją stoiska wydziałowego i jego obsługą techniczną oraz zapoznaliśmy przyszłych studentów z ofertą naukową Laboratorium Techniki Strzelniczej i Materiałów Wybuchowych w Regulicach. Uczniom przybliżone zostały zagadnienia związane z tematyką materiałów wybuchowych oraz możliwości ich zastosowania w celach cywilnych.

Czytaj więcej >>>


Spotkanie Nitroerg 2017  

Spotkanie z przedstawicielem firmy Nitroerg S.A.
14 grudnia 2017 / WGiG AGH Kraków

W dniu 14 grudnia 2017 r. na Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Nitroerg S.A. - Panią Elżbietą Błotny. Spotkanie organizowane przez SKN Detonator odbyło się w związku z podpisaną w dniu 9 maja 2017 r. umową między Wydziałem a firmą Nitroerg, a jego głównym celem było przedstawienie oferty staży oraz praktyk dla Studentów oraz Absolwentów Wydziału.

Czytaj więcej >>>


Spotkanie uczniowie libiaz 2017  

Spotkanie z Uczniami Zespołu Szkół w Libiążu na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH
12 grudnia 2017 / WGiG AGH Kraków

W dniu 12 grudnia 2017 r. na Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Filar przedstawiciele SKN Detonator przedstawili przybyłym Uczniom Studenckie Koła Naukowe AGH, w szczególności te które działają na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji dotychczasowych działań i zakresu zainteresowania Studenckiego Koła Naukowego Detonator.

Czytaj więcej >>>

 

Rok akademicki 2016/2017

Piknik Naukowy 2017 Warszawa  

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik "Ziemia" - Warszawa
3 czerwca 2017 / Stadion PGE Narodowy - Warszawa

Grupa członków Studenckiego Koła Naukowego Detonator, w ramach współpracy z Kołem Naukowym Ekospirit, uczestniczyła w 21. Pikniku Naukowym w Warszawie, organizowanym przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Członkowie koła uczestniczyli w obsłudze atrakcji przygotowanych dla uczestników pikniku w postacji konkursów, zabaw oraz prezentacji.

Czytaj więcej >>>


Kiermasz charytatywny 2017  

Kiermasz Charytatywny BG AGH dla Fundacji "Nasze Dzieci"
24 maja 2017 / BG AGH Kraków

Członkowe Studenckiego Koła Naukowego Detonator aktywnie uczestniczyli w kiermaszu charytatywnym organizowanym przez Bibliotekę Główną AGH, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH i ZSN na rzecz Fundacji "Nasze Dzieci", która działa przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" - członkowie SKN Detonator dołączyli się do wydarzenia przygotowując własne wypieki oraz wspierając organizatorów w kwestowaniu.

Czytaj więcej >>>


Festiwal Nauki Krakow 2017  

Festiwal Nauki i Sztuki na Rynku Głównym w Krakowie
24 - 27 maja 2017 / Rynek Główny - Kraków

Dnia 26 maja 2017 r. członkowe Studenckiego Koła Naukowego Detonator uczestniczyli w przygotowaniu stanowiska oraz prezentacji działalności realizowanej na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki na Rynku Głównym w Krakowie. Zakres prezentacji Koła obejmował m.in. cywilne zastosowanie materiałów wybuchowych w i poza górnictwem, oddziaływania robót strzałowych wyburzeniowych na otoczenie (z wykorzystaniem makiety i klocków YENGA) oraz górnictwa odkrywkowego umożliwiając młodzieży wejście w skórę operatora koparki jednonaczyniowej podsiębiernej, której model przygotowali członkowie Koła. Działalność SKN Detonator była również promowana poprzez możliwość zainicjowania naszego kołowego detonatora.

Czytaj więcej >>>


Dzien Otwarty  

Dzień Otwarty AGH Kraków
21 kwietnia 2017 / AGH Kraków

W trakcie odbywających się na AGH Dni Otwartych, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Detonator prezentowali ofertę dydaktyczną Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii w zakresie cywilnego zastosowania materiałów wybuchowych, Laboratorium Techniki Strzelniczej i Materiałów Wybuchowych wraz z stacją badawczo-dydaktyczną w Regulicach oraz stosowane w górnictwie i poza nim środki i sprzęt strzałowy. Członkowe Koła prezentowali również Wydział Górnictwa i Geoinżynierii na jego oficjalnym stanowisku, działalność naszego Koła na stanowisku studenckiego ruchu naukowego pionu górniczego oraz oprowadzali potencjalnych Studentów naszej uczelni po laboratoriach Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii.

Czytaj więcej >>>

Szkoly Kielce  

Spotkania promujące WGiG AGH w Kielcach
4 kwietnia 2017 / IV LO i II LO w Kielcach

Członkowie SKN Detonator uczestniczyli w wyjeździe promującym Wydział Górnictwa i Geoinżynierii oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Kielc - tj. IV Liceum Ogólnokształcącym oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego. Temat wystąpienia obejmował ofertę dydaktyczną Wydziału, omówienie zaplecza naukowego oraz socjalnego wraz z możliwościami i perspektywami zatrudnienia; członkowie Koła zaprezentowali również zakres działalności studenckiego ruchu naukowego na AGH - w tym naszego Koła.

Czytaj więcej >>>
 

LO Skawina  

Spotkanie promujące WGiG AGH
w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie

17 marca 2017 / Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie

SKN Detonator, uczestnicząc w działaniach promujących Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH odbyli spotkanie promujące Wydział oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie. Spotkanie zostało przygotowane przede wszystkim dla uczniów klas maturalnych o profilach ścisłych i obejmowało omówienie Wydziału i jego oferty dydaktyczno-badawczej, zaplecze socjalno-kulturalne AGH oraz działalność studencką, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu zainteresowań Studenckiego Koła Naukowego Detonator.

Czytaj więcej >>>
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Studenckie Koło Naukowe Techniki Strzelniczej
i Materiałów Wybuchowych Detonator

Akademia Górniczo-Hutnicza
im. St. Staszica w Krakowie
Katedra Górnictwa Odkrywkowego
al. A. Mickiewicza 30; 30-059 Kraków
Budynek A4 - II p. - pok. 214

e-mail: detonator@agh.edu.pl