Członkowie SKN Detonator na 21. Pikniku Naukowym w Warszawie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 3 czerwca 2017 r. członkowie Studenckiego Koła Naukowego Detonator, w ramach współpracy z Kołem Naukowym Ekospirit, uczestniczyli w 21. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik pt. „Ziemia”. Członkowie Kół Naukowych i organizacji studenckich z całej Polski zgromadzili się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie by wspólnie udowodnić, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz ciekawa i pasjonująca.

Dla gości przewidziano mnóstwo atrakcji jak konkursy, zabawy, w których do zdobycia były ciekawe nagrody. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę w Kole Fortuny. Zwiedzający, przy pomocy członków Koła, dowiedzieli się w jaki sposób na naszej planecie dochodzi do zanieczyszczenia powietrza. Warto nadmienić, że Piknik był przyjazny dla dzieci - jedną z atrakcji jaką przewidziano dla maluchów to m.in. możliwość wydobycia cennych minerałów.

Ten dzień dostarczył nie tylko wszystkim zwiedzającym, ale i członkom obu kół, niesamowitych i, z pewnością, niezapomnianych wrażeń. Piknik Naukowy to coroczna impreza. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy na niej gościć!

/ foto. KSAF AGH

Studenckie Koło Naukowe Techniki Strzelniczej